Ana Sayfa  |   Oyunlar  |  Oyuncular  |  Haberler  |  Oyun Programı  |  İletişim  |  Ziyaretçi Defteri
 
Caner Ural Yazdı: 'Hangisi Karısı' ile gülmeye var mısın?

"Hangisi Karısı" ile gülmeye var mısın?

Sahneledikleri her oyun ile seyirciyi sahnede hayatın acımasızlığından bir nebze olsun uzaklaştıran Tiyatro Dünyası Oyuncuları bu sezon İngiliz komedi yazarı Ray Cooney'in "Hangisi Karısı" ile alkış alıyor.

Daha evvel Dormen Tiyatrosu ve Tiyatrokare'den izlediğim "Hangisi Karısı" adlı oyunu haftasonu bir kez daha yeni kadrosuyla yine gülmekten kırılırcasına bir çoşku ile izledim. Genelde izlediğim film veya oyun ne kadar güzel olsa da pek gülmem ama bu sefer "Hangisi Karısı"nda adeta gülmekten bir ara utandım diyebilirim.

Fas türünün en güzel örneklerinden "Hangisi Karısı" adlı oyunu Can Törtop yönetiyor. Oyunda Berke Hürcan ve Can Törtop başrolde diğer rollerde Ümmühan Kildiş, Celal Belgil, Ece Gürsel, Ferhat Balaban ve Can Mutluca rol alıyor.

Her zaman ki gibi oyundan pek fazla söz etmek istemiyorum ama taksi şöförü John Smith'in birbirinden farklı iki hayatında iki karısı ile yaşadığı hayatı gülmece tadında anlatılıyor.

Son yıllarda oyunculuk kulvarında başarılı ve emin adımlar ile adını duyuran Berke Hürcan gayet başarılı yılların tiyatrocusu edasıyla sahnede rahat, seyirci ile iletişimi güzel. Bu arada oyunun aynı zamanda yönetmeni olan Can Törtop komik ve samimi tavrı yanında günümüzden kesitler ile Hangisi Karısı adlı oyuna renk katıyor. Oyunun diğer oyuncularından Ümmühan Kildiş ve özellikle Can Mutluca oldukça başarılı.

Oyun aslında bulvar komedisi olduğundan dolayı bir kovalamaca söz konusu bazen oyunu takip etmekten yoruluyorsunuz ama çok eğleniyorsunuz.

Son dönemde izlediğim en pozitif oyunlardan biri olan "Hangisi Karısı" 11 Kasım'da Akatlar Kültür Merkezi'nde, 13-27 Kasım'da Duru Tiyatro'da, 19 Kasım'da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde , 28 Kasım'da Profilo İş Merkezi'nde izlenebilir.

Caner Ural
Gecce.com
05 Kasım 2015 17:06


Yayın Tarihi: 12/27/2015
 
Devam Eden Oyunlar
 

Lillian'ın İtirafları

Hangisi Karısı

HEMEN BİLET ALIN  Tiyatro Kursu Başlıyor!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!

Bizi Takip Edin  Arapsaçı Tanıtım Klibi  

 
Webmaster: Can Törtop